14 lipca 2014

Tabor na Szałasiskach

To kultowe miejsce obozowania wspinaczy w Dolinie Rybiego Potoku. Jest to jedna z baz letnich Polskiego Związku Alpinizmu tuż obok Polany Rogoźniczańskiej. Ta pierwsza ze względu na położenie w Tatrach Zachodnich jest z automatu miejscem dla speleoświatka. Tabor na Szałasiskach natomiast obsługuje ruch wspinaczkowy w rejonie Tatr Wysokich, zaraz za całoroczną Betlejemką.

Szałasiska są mega kultowym i klimatycznym miejscem, gdzie przy niepogodzie czy wieczorami można posłuchać opowieści prosto z gór - tych niższych i tych najwyższych. Na każdym kroku ślad istorii - a to jakaś proca, a to odciśnięty ślad po kimś albo po czymś, kartki, plakaty, opisy, topo, mapy... Polana w środku lasu w ciepłą wodą do kąpieli i wifi! Tego jeszcze nie było :)

Obozowisko jest dostępne dla światka górskiego, czyli wszystkich zrzeszonych w PZA, UIAA bądź niezrzeczonych - wspólnym mianownikiem jest - wspinanie. Szczegóły dotyczące bazy tatrzańskej, rezerwacji, akcji zniżkowych i innych są uaktualniane przed każdym sezonem na stronie PZA.


Stąd też bardzo blisko do schroniska - czyli miejsca dożywienia się, dojedzenia i... obserwacji :)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz